Konsulting logistyczny- podstawowe zagadnienia

doradztwo logistyczne

Konsulting, doradztwo, audyt- z tymi pojęciami często można spotkać się szukając informacji na temat skutecznej logistyki dla firmy. W gąszczu tych i jeszcze wielu innych pojęć bardzo łatwo jest się zagubić, dlatego poniżej zamieszczono garść informacji w tym temacie.

Czym jest konsulting logistyczny?

doradztwo logistyczne

Słowo konsulting pochodzi z języka angielskiego i w tym ujęciu jest tożsame z pojęciem doradztwa logistycznego. Biorąc pod uwagę to, jak ważnym elementem, istotnym dla osiągnięcia przez firmę pełnego sukcesu w swojej dziedzinie, jest szeroko pojęta logistyka, takie doradztwo może być świetnym rozwiązaniem, które pozwoli na maksymalne usprawnienie działalności. Dzięki zoptymalizowaniu każdego procesu logistycznego z osobna oraz zgraniu ich wszystkich w jedną całość, można zyskać znacznie większą sprawność oraz efektywność ekonomiczną w zakresie produkcji, dystrybucji czy magazynowania. Tutaj dowiesz się więcej.

A czym jest audyt logistyczny?

Doradztwo logistyczne może być prowadzone za pomocą różnych, wyspecjalizowanych narzędzi, a za jedne z najważniejszych uznaje się profesjonalne audyty logistyczne. Mają one na celu zdiagnozowanie aktualnego stanu oraz wyszukanie rozwiązań, które maksymalnie poprawią strategię logistyczną przedsiębiorstwa. Podstawowe elementy takiego audytu to sprawdzenie stanu faktycznego z stanem umieszczonym w dokumentacji czy zbadanie zgodności procesów z regulaminami i procedurami. Wszystkie te dociekania dotyczą oczywiście sfery logistyki i skutkują wskazaniem możliwych do zastosowania usprawnień technologicznych oraz zmian organizacyjnych.

Related Post