Transport-kontenerow.pl logistyka 5 sposobów na ulepszenie firmy zajmującej się transportem międzynarodowym i logistyką

5 sposobów na ulepszenie firmy zajmującej się transportem międzynarodowym i logistyką

transport międzynarodowy

Handel międzynarodowy kwitnie, a możliwości biznesowe dla bystrych liderów logistyki szybko rosną. Jednak ekspansja na nowe rynki i założenie biura poza swoją siedzibą może być trudnym wyzwaniem. Jeśli nie jesteś przygotowany, ryzykujesz utratę pieniędzy na nierentownych transakcjach lub poniesienie wysokich kosztów ogólnych związanych z obsługą tych transakcji. Jak więc ograniczyć to ryzyko? Oto 5 sposobów na ulepszenie swojej międzynarodowej firmy transportowej i logistycznej.

Transport międzynarodowy – co to jest?

Każdego roku przedsiębiorstwa wysyłają po świecie towary o wartości ponad 3,5 biliona dolarów. Podczas gdy wzrost gospodarczy przyspieszył, krajobraz globalnego handlu nie uległ większym zmianom. Firmy stają przed tymi samymi wyzwaniami w ekspansji globalnej, niezależnie od kraju, do którego wchodzą. Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się firmy próbujące rozszerzyć działalność na skalę międzynarodową jest to, że nie podążają właściwą ścieżką. Mogą zdecydować się na wejście na nowe rynki bez żadnej konkretnej strategii w głowie, co może prowadzić do błędnych kroków i zmarnowanego wysiłku. Aby rozszerzyć swoją działalność, należy zdecydować, które rynki chcemy realizować, a następnie zdecydować, jak się tam dostać. Kiedy już mamy przed oczami cel końcowy, możemy zacząć planować, jak się tam dostać. Wiele firm decyduje się na zbyt szybką ekspansję, co może spowodować, że stracą pieniądze lub wydadzą ich zbyt dużo.

Więcej o transporcie międzynarodowym na tej stronie

Dywersyfikacja

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją działalność poza jeden lub dwa nowe rynki, dywersyfikacja portfela ma kluczowe znaczenie. W świecie handlu międzynarodowego, „dywersyfikacja” nie oznacza tylko wyboru różnych firm, z którymi można prowadzić interesy. Oznacza to również wybór różnych rynków, na których można prowadzić działalność. Choć może się wydawać, że te same produkty – takie jak części samochodowe – są odpowiednie dla wszystkich rynków, to jednak nie są. Ze wszystkich zmiennych, które wpływają na transakcję importową/eksportową, najważniejszym czynnikiem jest jakość produktu. Jeśli wysyłasz części samochodowe do Chin bez sprzętu do kontroli jakości, prawie gwarantujesz, że otrzymasz zwrot. Kiedy wysyłasz inne produkty, takie jak produkty spożywcze lub artykuły medyczne, ryzyko jest znacznie niższe. Aby z powodzeniem rozwijać swój biznes, musisz mieć zróżnicowane portfolio. Pamiętaj, że różne rynki mają różne potrzeby. Na przykład, podczas gdy część samochodowa może być odpowiednia dla Chin, może nie być odpowiednia dla Japonii. Dlatego warto wybrać inny kraj do ekspansji.

Automatyzacja

Oprócz dywersyfikacji portfela i ekspansji geograficznej, innym sposobem na poprawę działalności logistycznej jest automatyzacja procesów. Kiedy automatyzujesz swoje procesy, usuwasz błędy ludzkie z równania. Dzięki temu można szybciej produkować towary o wyższej jakości, co obniża koszty. Daje to również więcej czasu na skupienie się na swoich podstawowych kompetencjach. Automatyzacja stała się niezwykle popularna, ponieważ zmniejsza liczbę osób potrzebnych do prowadzenia firmy. Jeśli masz więcej pracowników niż potrzebujesz, automatyzacja procesów może być świetnym sposobem na zmniejszenie kosztów. Automatyzacja systemu zarządzania magazynem i operacji może uwolnić pracowników, którzy będą mogli skupić się na działaniach o wyższej wartości. Jeśli planujesz ekspansję zagraniczną, powinieneś również zautomatyzować swoje amerykańskie operacje, aby pomóc w zachowaniu zgodności z przepisami i zmniejszyć ryzyko nagłej zmiany polityki.

Zatrudniaj lokalne talenty

Chociaż możesz chcieć sprofesjonalizować swoje operacje, aby skalować je globalnie, w zależności od poziomu doświadczenia, możesz mieć trudności ze znalezieniem talentów potrzebnych do globalnego prowadzenia firmy. Jeśli nie masz odpowiednich talentów we własnym zakresie, będziesz musiał sprowadzić je z innego kraju. Dlatego ważne jest, aby zatrudniać ludzi, którzy są wyposażeni do prowadzenia firmy w wielu lokalizacjach. Jeśli masz pracowników, którzy biegle posługują się językami obcymi, mogą oni być świetnymi zasobami do zatrudniania talentów w innych krajach. Posiadanie lokalnych talentów na etacie to kolejny świetny sposób na skrócenie czasu potrzebnego na otwarcie nowego biura. Jeśli korzystasz z usług konsultantów lub wykonawców, aby pomóc w ekspansji, powinieneś rozważyć zatrudnienie lokalnego członka zespołu. Może to pomóc w przyspieszeniu procesu tworzenia nowego biura, a jednocześnie zapewnić lokalnym pracownikom doświadczenie, którego potrzebują, aby odnieść sukces w swojej roli.

Edukuj swoich pracowników

Aby Twoje wysiłki związane z ekspansją zakończyły się sukcesem, musisz wyedukować swój zespół na temat nowych rynków, na które wchodzisz. W końcu, jeśli nie wiesz co robisz, prawie na pewno popełnisz błędy. Dlatego ważne jest, aby szkolić swój zespół i oferować mu zasoby, które pomogą mu odnieść sukces. Łatwym sposobem na dodanie szkoleń do działań związanych z ekspansją jest stworzenie programu ekspansji dla pracowników. Możesz stworzyć program o swoich działaniach na rzecz ekspansji i zaprosić swój zespół do udziału w sesjach. Jest to łatwy i tani sposób na dodanie szkoleń do inicjatyw ekspansji. Poza szkoleniami, możesz również wykorzystać technologię, aby pomóc swojemu zespołowi w globalnej ekspansji. Na przykład, jeśli masz platformę mediów społecznościowych, która jest używana globalnie, możesz stworzyć zlokalizowane forum. Pomoże to Twojemu zespołowi w łatwiejszej interakcji, dając jednocześnie możliwość odpowiedzi na zapytania klientów.

Przeprowadzaj misje handlowe i wizyty IR

Oprócz zatrudniania lokalnych talentów, innym sposobem na ulepszenie swojego biznesu logistycznego jest prowadzenie misji handlowych i wizyt IR. Kiedy podróżujesz do innych krajów, możesz zabrać swój zespół, aby odwiedzić nowe fabryki i zobaczyć, jak działają. Misje handlowe i wizyty IR mogą dać Twojemu zespołowi cenny wgląd w to, jak działają inne firmy i jak możesz dostosować swoje działania, aby zapewnić lepszą obsługę. Może to zapewnić wiele wartości dla twojego zespołu, a jednocześnie pomóc ci zrozumieć najlepsze praktyki na innych rynkach. Dla liderów logistyki znalezienie czasu na podróże może być wyzwaniem. Jeśli jednak uda się znaleźć czas, można wykorzystać te misje handlowe i wizyty IR, aby uzyskać wgląd w inne rynki i sposób, w jaki można poprawić swoją działalność.

Related Post