Transport-kontenerow.pl spedycja Jaka jest różnica między procesem odprawy celnej eksportu i importu?

Jaka jest różnica między procesem odprawy celnej eksportu i importu?

W większości scenariuszy handlu międzynarodowego sprzedawca bierze odpowiedzialność za odprawę celną eksportową, a kupujący za proces importu. Dokładne ustalenia będą zależały od incotermów zastosowanych do transakcji sprzedaży.

Zgodnie z niektórymi warunkami, takimi jak Ex Works (jeśli jesteś kupującym) lub Delivery Duty Paid (jeśli jesteś sprzedawcą), będziesz zarówno importerem, jak i eksporterem, w takim przypadku musisz wiedzieć o odprawie celnej procesy importu i eksportu.

Procedury odprawa celna eksportowa

Konieczne jest również zrozumienie, że procedury odprawy importowej i eksportowej są specyficzne dla kraju, więc powinieneś dokładnie zbadać, jak działają w krajach istotnych dla Twojej firmy. To powiedziawszy, istnieją pewne ogólne zasady, których przestrzegają wszystkie organy celne i na nich skupimy się w tym przewodniku.

Co to jest odprawa celna eksportowa?

Generalnie definiujemy odprawę celną jako proces uzyskiwania pozwolenia od rządu kraju, za pośrednictwem jego agencji celnej, na wywóz materiałów lub produktów z terytorium suwerennego i jest niezbędna dla prawie każdego eksportu, z wyjątkami obowiązującymi tylko dla niektórych określonych scenariusze.

Jako nadawca komercyjny Twoje przesyłki będą prawdopodobnie podlegać odprawie celnej eksportowej, a proces będzie zależał od kilku czynników, w tym:

– Przepisy obowiązujące w kraju eksportu

– Rodzaj eksportowanych towarów lub materiałów

– Wszelkie umowy istniejące między krajami eksportu i importu

Odprawa celna eksportowa – więcej informacji można znaleźć na https://logit.com.pl/obsluga-celna-logit/

Related Post